dOFINANSOWANIE Z PROGRAMU "CZYSTE POWIETRZE"
CZYSTE POWIETRZE
O
PROGRAMIE CZYSTE POWIETRZE


Program "Czyste Powietrze" to inicjatywa rządowa stanowiąca odpowiedź na narastający kryzys klimatyczny. W ramach programu właściciele domów jednorodzinnych mogą skorzystać z wysokich dotacji na wymianę pieców czy docieplenie budynku mające na celu zwiększenie energooszczędności budynku.

Beneficjenci programu nie tylko przyczyniają się do ograniczenia emisji zanieczyszczeń powietrza, którym wszyscy oddychamy i otrzymują wysokie dofinansowanie do termoizolacji domu, lecz mogą także znacząco ograniczyć przyszłe rachunki za ogrzewanie.

Prawidłowe, kompleksowe ocieplenie budynku jednorodzinnego to niemałe wyzwanie dla każdego właściciela. Dzięki odpowiedniej termoizolacji wysokość rachunków za ogrzewanie domów zdecydowanie się obniża - jest to najlepszy sposób na poprawę efektywności energetycznej budynków. Oprócz tego, że generuje oszczędności energii potrzebnej do zapewnienia komfortu termicznego, sprawia, że emisja szkodliwych substancji diametralnie się zmniejsza co pozwoliłoby znacznie ograniczyć problem smogu w Polsce.


Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

Ulga termomodernizacyjna to odliczenie dla podatników, którzy są właścicielami i współwłaścicielami domów jednorodzinnych.

Ulgę można łączyć z dotacją z programu "Czyste Powietrze".OTRZYMANIE DOTACJI NA TERMOMODERNIZACJĘ BUDYNKU


Skorzystaj z programu "Czyste Powietrze" i dociepl budynek w innowacyjnym systemie SKAŁA oraz kompleksowo zmodernizuj infrastrukturę grzewczą budynku. Współpracujemy z wiodącymi producentami systemów grzewczych w Polsce, dlatego mamy pewność, że infrastruktura grzewcza jest dobrana należycie do potrzeb budynku jak również posiada długoletnią gwarancję.

Złożenie wniosku o dofinansowanie nie dla każdego może być tak oczywiste i proste. Od koncepcji, poprzez wykonanie niezbędnych obliczeń (audyt energetyczny), napisanie wniosku, założenie konta beneficjenta, a na wykonawstwie kończąc.Poziomy dotacji:Co możemy zrobić dla Ciebie?

  • Wykonamy dla Ciebie audyt energetyczny (spotkanie na miejscu inwestycji, omówienie potrzeb budynku).
  • Na podstawie audytu wypełnimy wniosek.
  • Założymy konto beneficjenta, za pomocą którego wyślemy wniosek o dofinansowanie.
  • Dobierzemy odpowiednie ocieplenie budynku oraz infrastrukturę grzewczą.
  • Pomożemy w dostarczeniu materiałów na miejsce modernizacji.
  • Ocieplimy Twój budynek w jednym z innowacyjnych systemów SKAŁA (nadzór technologiczny).


Skontaktuj się ze specjalistą ds. efektywności energetycznej, aby dowiedzieć się więcej o programie "Czyste Powietrze" i jego możliwościach dofinansowania.

Karolina Gawlak  |  Specjalista ds. efektywności energetycznej

tel. +48 607 628 349

Członek Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych nr 036

Uprawniona do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej - nr wpisu do rejestru 2552 / Uprawnienia nr 15403

Certyfikowany audytor/ekspert ds. energetycznych programu NF (PolSEFF2 nr 084).


Formularz kontaktowy
Go to top