SYSTEMY
(ocieplenie styropianem)
System ociepleń na styropianie SKAŁA S STANDARD to zaawansowany, kompleksowy system izolacji termicznej stosowany jako zewnętrzna warstwa elewacji budynków.

System ociepleń budynków z wykorzystaniem styropianu SKAŁA S STANDARD dzieli się na dwa rodzaje:
  • standardowy z wykorzystaniem kleju mineralnego z wykorzystaniem łaczników mechanicznych,
  • metoda tzw "pianowo-klejowa" z wykorzystaniem kleju mineralnego oraz kleju poliuretanowego (bez konieczności montażu łączników mechanicznych)
System ociepleń na styropianie SKAŁA S to daleko idąca redukcja wahań temperatury w wewnętrznych i zewnętrznych elementach budowli. W syastemach SKAŁA S wybierać można tynki z szerokiej gamy kolorystycznej (SKAŁATINT) i fakturowej.
(ocieplenie styropianem - dwie warstwy)
System SKAŁA S DUAL LAYER to wyjątkowe rozwiązanie pozwalające na osiąganie idealnych parametrów izolacyjności ścian zewnętrznych z długoletnią gwarancją trwałości warstw wierzchnich, a także jakości izolacji cieplnej. Technologia ta ogranicza do minimum możliwości wystąpienia mostków parowych i termicznych, liniowych i punktowych.

Montaż dwóch rodzajów styropianu zmniejszy grubość termoizolacji oraz zagwarantuje polepszenie parametrów izolacyjności wykorzystując zalety obu komponentów - rodzajów styropianów.

Nieocenione ekonomiczne zalety idą w parze z estetyką elewacji, gdyż w tworzeniu sytemu SKAŁA S wybierać można tynki z szerokiej gamy kolorystycznej (SKAŁATINT) jak i fakturowej.

System ociepleń SKAŁA S DUAL LAYER można wykonać w standardowy sposób przy użycie kleju mineralnego oraz łaczników mechanicznych jak również tzw metodą "pianoo-klejową" z wykorzystanbiem kleju mineralnego wraz z poliuretanowym.
(naprawa istniejącej termoizolacji)

System SKAŁA S RENOVADEX to nowoczesna i unikalna technologia napraw i modernizacji istniejących, odspojonych układów termoizolacyjnych.

Technologia SKAŁA S RENOVADEX oparta jest na wykorzystaniu unikalnych i wszechstronnych zalet łącznika RENOVADEX Rx 240 z funkcją iniekcji kleju poliuretanowego RENOVADEX PU przez otwór wewnętrzny korpusu łącznika wgłąb modernizowanego układu.

Wyjątkową cechą zamocowań metodą węzłów punktowo-płaszczyznowych z użyciem łącznika RENOVADEX Rx 240, jest możliwość wzmacniania zamocowań do podłoża istniejącego, naprawianego układu ocieplenia.

Mocowanie systemem SKAŁA S RENOVADEX umożliwia kilkukrotne ograniczenie ilości stosowanych łączników w stosunku do łączników klasycznych i tym samym ogranicza w istotny sposób niszczenie płyt osłonowych lub innych podłoży ściennych, w szczególności szczelinowych.

(naprawa termoizolacji
przez docieplenie)

System SKAŁA S RENOVADEX to nowoczesna i unikalna technologia m. in. do mocowania klejowo-mechanicznego nowych warstw izolacji na dotychczas istniejących ociepleniach bez względu na ich stan techniczny, gdy istniejące ocieplenie nie spełnia wymagań cieplnych lub, gdy z uwagi na stan techniczny wymaga renowacji.

Technologia SKAŁA S RENOVADEX oparta jest na wykorzystaniu unikalnych i wszechstronnych zalet łącznika RENOVADEX Rx 240 z funkcją iniekcji kleju poliuretanowego RENOVADEX PU przez otwór wewnętrzny korpusu łącznika.

Wyjątkową cechą zamocowań metodą węzłów punktowo-płaszczyznowych z użyciem łącznika RENOVADEX Rx 240, jest unikalna możliwość jednoczesnego wzmacniania zamocowań do podłoża starego układu ocieplenia, a następnie zamocowania mechanicznego dołożonej warstwy izolacji na jednym korpusie łącznika przy użyciu dwóch nakręcanych talerzyków na część gwintowaną.

(ocieplenie wełną mineralną)
SKAŁA W to trwały i niepalny system zewnętrznej izolacji termicznej  oparty na wełnie mineralnej.

Wełna mineralna jest materiałem bardzo dobrze izolującym termicznie i akustycznie, jak również charakteryzuje się bardzo dobrą przepuszczalnością pary wodnej.

System ociepleń SKAŁA W może być stosowany w przypadku wełny zwykłej jak również lamelowej, różniących się współczynnikiem λ oraz wytrzymałością na rozrywanie.


(ocieplenie styropianem)
System ociepleń POWERtherm jest systemem ocieplania ścian zewnętrznych budynków na bazie styropianu.Ze względu na łatwą technologię montażu oraz niskie koszty realizacji stosowany jest najczęściej przy termomodernizacji budynków wykonanych w starych energochłonnych technologiach (niespełniających obowiązujących wymogów izolacyjności termicznej).
System ociepleń budynków z wykorzystaniem styropianu POWERtherm dzieli się na dwa rodzaje:
  • standardowy z wykorzystaniem kleju mineralnego z wykorzystaniem łaczników mechanicznych,
  • metoda tzw "pianowo-klejowa" z wykorzystaniem kleju mineralnego oraz kleju poliuretanowego (bez konieczności montażu łączników mechanicznych)
Formularz kontaktowy
Go to top